# notepad

Temptations, Brothers Johnson a iná káva

Prachom zapadnuté albumy rokov 70.tych a 80.tych, ktorých skladby sú tak hudobne vynikajúce, že sa budete diviť  prečo s nich nie sú ďalšie hity a prečo ste o nich nikdy nepočuli. Funkové melódie a rytmy, sa vám zaryjú do hlavy a už sa ich nezbavíte.

The Temptations - Power (1980)

Story začala tak, že asi ako desaťročný som si púšťal tatkove MG pásky (ešte kotúčové) na ktorých bolo veľa zahraničných interpretov. Samozrejme  som v tom narobil neporiadok, takže ani srnka netušila čo je kde nahraté. Nejako mi ako malému frackovi ani nedošlo, kde tatko prišiel ku zahraničnej hudbe za socializmu :) Našťastie som sa tým nikde nechválil.

Brothers Johnson - Ride-O-Rocket (1978)

Brothers JohnsonBrothers Johnson a Temptations bola moja najobľúbenejšia páska. Z počiatku som netušil o akého interpréta ide, a veľmi ma to trápilo. Nebyť ochotného človeka v obchode Roxy music, asi by som sa to dozvedel až oveľa rokov neskorej a to pomocou všemocného internetu. No v tej dobe som bol strašne zúfalý, ale podarilo sa. Dokonca týpek z Roxy na mňa vytiahol album od Brothers Jonson - Blam!! (original from USA :) a to presne ten, ktorý bol na kazete, stihnutej z kotúčáka. LoL na toto keď si spomeniem, boli to veru zaujímavé časy, keď neboli MP3. Bohužial aj v dnešnej dobe sa tieto archívne kúsky nedajú zohnať, alebo iba za strašne vysoké ceny.

Brothers Johnson - So Won't You Stay (1978)

The TemptationsMno a keď tak nad tým s odstupom času rozmýšľam, jedinou a snáď najväčšou chybou týchto nádherných výtvorov je ich načasovanie. Mrzí ma, že v dobe socializmu sa veľa ľudí k poriadnej hudbe nedostalo a myslím si že to na nás zanechalo stopu. Z rádií nám hraje dookola úplne katastrofálna hudba prekomercionalizovanej spoločnosti. Pritom hudobné archívy obsahujú toľko nepoznaného. Koľko je ešte na svete hudobných perličiek o ktorých nevieme? Som šťastný, že som mal tú česť sa s touto hudbou zoznámiť, že bola so mnou celý môj doterajší život a že som ju mohol predstaviť aj vám. Budem sa snažiť detailnejšie venovať jednotlivým albumom ,  interprétom a nielen im v blízkej budúcnosti, takže stay tuned ;)

PS: nakoniec mi nedalo a zisťoval som ako to bolo s tou zahraničnou hudbou, ktorú tatko mal. Miro Baláž so skupinou Elán chodili aj do zahraničia a zo svojich turné si nosili rôznu hudbu. No a keďže sme boli susedia, tak popri rôžnych žúrkach sa kopírovala aj hudba :)

panel [26.10.2009]
» Pridaj komentár:
Meno:
E-mail:
 
Príspevok:
Opíš kód z obrázka:


Heslo:

© 2007 panel / igipop
aaa