# notepad

Štvrtok, 29. Apríl 2010   »   hudba

Broken Beat: Lanu - This Is My Home (2007)

Druhá vizika patrí Lance Fargusonovi. Jeho album určite stojí za vypočutie. Podľa mňa úplne celý od začiatku až do konca naplnil všetko čo som nečakal ;)

pokračovanie...
Pondelok, 12. Apríl 2010   »   hudba

Broken Beat: Fenomenon - Hourglass (2004)

Prinášam vám prvú zo série vizitiek hudobných skupín takzvaných lámanych bítov. Áno broken beat je jeden so štýlov Lo-Fi žánru, na ktorom dosť fičím. Má to energiu a práve synkopové rytmy robia z tejto hudby "something different". Dnešná "broken beat vizitka" patrí skupine Fenomenon.

pokračovanie...
Utorok, 22. December 2009   »   hudba

Znovuobjavená, čarovná, jedinečná ...

je vážna hudba, ku ktorej som sa vrátil vďaka jednej výnimočnej klavíristke. Ponúkam vám ukážku, ktorá mi zas a znova ukázala čaro a energiu vážnej hudby. Keby to nebolo video, tak napíšem zavrite oči a nechajte sa unášať :)

pokračovanie...
Streda, 16. December 2009   »   hudba

Donny Hathaway

Vďaka bohu, že som na neho narazil a vďaka že môžem nasávať tóny jeho nezameniteľných piesní. Chcel by som sa s vami podeliť o niektoré z jeho počinov.

pokračovanie...
Pondelok, 9. November 2009   »   hudba

Brothers Johnson - Blam!!! (1978)

Chcem vám predstaviť skupinu Brothers Johnson ako ich ešte možno nepoznáte. Album z ktorého je iba zopár skladieb medzi známymi skladbami a ktoré by tam právom mali patriť. Ak máte radi funk prosím vstúpte ...

pokračovanie...
Pondelok, 26. Október 2009   »   hudba

Temptations, Brothers Johnson a iná káva

Konečne som sa ku tomu dostal :) Skladby, ktoré sa so mnou vlečú už od dvanástich rokov, ktoré ste nemohli počuť v dobe ich vzniku a ktoré už asi ani počuť nebudete. Geniálne výtvory skupín The Temptations, Brothers Johnson.

pokračovanie...
Utorok, 28. Apríl 2009   »   hudba

U2 360° TOUR :: 2009

A je to tu zas. Lístky sú kúpené. Nálada je dobrá. Napätie rastie s dňom ktorý sa blíži. Očakávania sú veľké. Proste sa veľmi teším. Kto nevidel a neuvidí, môže ľutovať. Málo ktorý koncert ma chytil tak za srdce ako ten v Katowiciach pre štyrmi rokmi.

pokračovanie...
Streda, 8. Apríl 2009   »   hudba

Roísín Murphy - Overpowered [music for summer]

Roísín Murphy zakladateľka a speváčka skupiny Moloko vydala už v poradí svoj druhý sólový album, ktorý určite stojí za vypočutie.

pokračovanie...
Streda, 9. Júl 2008   »   hudba

100 múch - Z hrušky dolu

Toto čo tu napíšem sa moc asi nebude dať nazvať ako recenzia na album, pretože tu nenájdete žiadnu kritiku (albumy, ktoré sa mi nepáčia nepočúvam :)

pokračovanie...
Štvrtok, 3. Júl 2008   »   hudba

Sara Tavares - Balance

Speváčka a gitaristka ktorú vám dnes predstavím, ma chytila za srdce hned na prvé počutie. Dúfam, že jej rytmické a melodické afro-latino skladby oslovia aj vás :)

pokračovanie...
Streda, 28. Máj 2008   »   hudba

Maso

Skupina BUTY je jednou z hudobných telies, ktorá ma v pozitívnom smere poznačila. Týmto by som sa chcel podeliť o jeden skvelý a zábavný výtvor, ktorý úplne vystihuje freestyloú tvorbu tejto skupiny :)

pokračovanie...
Piatok, 7. Marec 2008   »   hudba

Elam, Divadlo Hudby a ty tiež...

vstup voľný, prídite aj vy

pokračovanie...
 zoznam rubrík » všetky » hudba
Heslo:

© 2007 panel / igipop
aaa