# notepad

Štvrtok, 29. Apríl 2010   »   hudba

Broken Beat: Lanu - This Is My Home (2007)

Druhá vizika patrí Lance Fargusonovi. Jeho album určite stojí za vypočutie. Podľa mňa úplne celý od začiatku až do konca naplnil všetko čo som nečakal ;)

pokračovanie...
Pondelok, 12. Apríl 2010   »   hudba

Broken Beat: Fenomenon - Hourglass (2004)

Prinášam vám prvú zo série vizitiek hudobných skupín takzvaných lámanych bítov. Áno broken beat je jeden so štýlov Lo-Fi žánru, na ktorom dosť fičím. Má to energiu a práve synkopové rytmy robia z tejto hudby "something different". Dnešná "broken beat vizitka" patrí skupine Fenomenon.

pokračovanie...
Streda, 24. Marec 2010   »   recepty

Francúzske zemiaky

kto by ich nemal rád, jedlo s relatívne ľahkou prípravou a pečením na hodinku a pol.

pokračovanie...
Utorok, 2. Marec 2010   »   piesenka dňa

Lynyrd Skynyrd - Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama sa stala skladbou môjho života. Chcem ju venovať môjmu otcovi, ktorý ju mal veľmi rád a dovolím si tvrdiť že bola jeho najobľúbenejšou ...

pokračovanie...
Štvrtok, 11. Február 2010   »   piesenka dňa

Jamiroquai - Black Capricorn Day

Tento človek má v sebe veľmi veľa pozitívnej energie. Jeho pesničky ma vždy dostanú. Táto live verzia je z Woodstocku 1999. Keď budem veľký, tak sa tam pozriem :)

pokračovanie...
Sobota, 16. Január 2010   »   recepty

Špenát

Špenát dobrá to vec, overený receptík prinášam vám ...

pokračovanie...
Utorok, 22. December 2009   »   hudba

Znovuobjavená, čarovná, jedinečná ...

je vážna hudba, ku ktorej som sa vrátil vďaka jednej výnimočnej klavíristke. Ponúkam vám ukážku, ktorá mi zas a znova ukázala čaro a energiu vážnej hudby. Keby to nebolo video, tak napíšem zavrite oči a nechajte sa unášať :)

pokračovanie...
Streda, 16. December 2009   »   hudba

Donny Hathaway

Vďaka bohu, že som na neho narazil a vďaka že môžem nasávať tóny jeho nezameniteľných piesní. Chcel by som sa s vami podeliť o niektoré z jeho počinov.

pokračovanie...
Pondelok, 9. November 2009   »   hudba

Brothers Johnson - Blam!!! (1978)

Chcem vám predstaviť skupinu Brothers Johnson ako ich ešte možno nepoznáte. Album z ktorého je iba zopár skladieb medzi známymi skladbami a ktoré by tam právom mali patriť. Ak máte radi funk prosím vstúpte ...

pokračovanie...
Pondelok, 26. Október 2009   »   hudba

Temptations, Brothers Johnson a iná káva

Konečne som sa ku tomu dostal :) Skladby, ktoré sa so mnou vlečú už od dvanástich rokov, ktoré ste nemohli počuť v dobe ich vzniku a ktoré už asi ani počuť nebudete. Geniálne výtvory skupín The Temptations, Brothers Johnson.

pokračovanie...
Utorok, 16. Jún 2009   »   piesenka dňa

Kraak & Smaak Feat. Ben Westbeech - Squeeze Me

Holandské trio Kraak & Smaak vypustilo minuý rok úspešný singel Squeez Me, ktorý mám doteraz v hlave. Musím nakaziť aj vás :)

pokračovanie...
Utorok, 9. Jún 2009   »   recepty

Soté z kuracieho mäsa

Rozhodol som sa napísať recept snáď na najjednoduchšie jedlo po praženici. Možno si myslíte že nie je, ale verím že po prvom pokuse zistíte že je. Soté z kuracieho mäsa mám veľmi rád a okrem toho že som chcel tento recept niekde uložiť tak ho dám k dicpozícii aj nasledujúcim generáciám :D

PS: Celá priprava aj s varením nezaberie dlhšie ako 30-40 minút.

pokračovanie...
Utorok, 28. Apríl 2009   »   hudba

U2 360° TOUR :: 2009

A je to tu zas. Lístky sú kúpené. Nálada je dobrá. Napätie rastie s dňom ktorý sa blíži. Očakávania sú veľké. Proste sa veľmi teším. Kto nevidel a neuvidí, môže ľutovať. Málo ktorý koncert ma chytil tak za srdce ako ten v Katowiciach pre štyrmi rokmi.

pokračovanie...
Streda, 8. Apríl 2009   »   hudba

Roísín Murphy - Overpowered [music for summer]

Roísín Murphy zakladateľka a speváčka skupiny Moloko vydala už v poradí svoj druhý sólový album, ktorý určite stojí za vypočutie.

pokračovanie...
Utorok, 24. Marec 2009   »   zo života

Český sen

... krásny príklad konzumného života našich spoluobčanov. Je to film o nikdy nekončiacom hlade za akciami, žľavami a potrebou kúpiť si všetko a za babku :) Film o fingovanom otvorení nového obchodného reťazca, o tom ako nám reklama každodenne masíruje naše mozgové centrá "akciového tovaru".

pokračovanie...
Pondelok, 23. Február 2009   »   zo života

Náš Poppet

Prinášam video nášho nového člena rodiny. Zvedavého, nedočkavého a hravého chlapíka menom Poppet. Je to juhoamerická činčila.

pokračovanie...
Piatok, 19. December 2008   »   tipy & triky

Chcete si kúpiť ojazdené auto?

Rozmýšľate nad kúpou ojazdeného auta? Aby ste vedeli na čo si máte dať pozor vám poslúži táto príručka. Viac informácií na www.zdruzenie-sova.sk .

Piatok, 5. December 2008   »   zo života

Žilinskí chuligáni v lietadle

Po dlhšej odmlke píšem, pretože aj keď nemám moc času nazvyš, nezdržal som sa komentára. Po prečítaní článku na sme.sk, sa mi zasa otváral vyskakovací nožík vo vačku. Ak chcete vedieť prečo, čítajte ďalej...

pokračovanie...
Streda, 1. Október 2008   »   zo života

Výročie zániku Rádia Ragtime

Dovolil som si okopírovať tento príspevok z kalendára udalostí. Mal som veľmi rád Ragtime, dokonca som vyhral aj CDčko :) Nostalgický pocit pohltil ma a dúfam, že na super chvíľky strávene s radiom Ragtime nikdy nezabudnem. Týmto by som sa chcel poďakovať všetkým, ktorí sa na tvorbe rádia Ragtime podieľali.

pokračovanie...
Streda, 9. Júl 2008   »   hudba

100 múch - Z hrušky dolu

Toto čo tu napíšem sa moc asi nebude dať nazvať ako recenzia na album, pretože tu nenájdete žiadnu kritiku (albumy, ktoré sa mi nepáčia nepočúvam :)

pokračovanie...
Štvrtok, 3. Júl 2008   »   hudba

Sara Tavares - Balance

Speváčka a gitaristka ktorú vám dnes predstavím, ma chytila za srdce hned na prvé počutie. Dúfam, že jej rytmické a melodické afro-latino skladby oslovia aj vás :)

pokračovanie...
Štvrtok, 12. Jún 2008   »   zo života

Problémy boháčov

Pri čítaní správ na internete som narazil na správu, ktorá ma zarazila a pobavila. Keby so mal citovať sám seba, povedal by som: "Treba sa mačkať s veľkou loďou do malého prístavu za každú cenu...". Aj keď by som možno chcel vyskúšať aspoň na jednu hodinu byť miliardár, asi radšej zostanem tam kde som :) Predsa len istota je istota. Pán v nasledujúcom článku má asi iné problémy ako bežný smrteľník.

pokračovanie...
Streda, 28. Máj 2008   »   hudba

Maso

Skupina BUTY je jednou z hudobných telies, ktorá ma v pozitívnom smere poznačila. Týmto by som sa chcel podeliť o jeden skvelý a zábavný výtvor, ktorý úplne vystihuje freestyloú tvorbu tejto skupiny :)

pokračovanie...
Pondelok, 17. Marec 2008   »   zo života

Spam ako vyšitý

Dostal sa mi do mojej emailovej schránky spam (nevyžiadaný email), ktorý ma pobavil ale troška aj zneistil. Ak chcete vedieť ako sa vyvarovať tomu aby ste si "nezavírili" počítač a zároveň sa pobaviť tým čo mi prišlo, čítajte ďalej.

pokračovanie...
Piatok, 7. Marec 2008   »   zo života

Neblogujem !

Neviem prečo ale nemám rád to slovo. Nedajbože by ma niekto nazval blogérom. Katastrofa také niečo len pomyslieť.

pokračovanie...
Piatok, 7. Marec 2008   »   samonasierací proces

Optimista

Ako prvý príspevok som si dovolil uverejniť prepis fejtónu Milana Lasicu o zimnom počasí, ktorý je ukážkovým adeptom do rubriky "samonasierací proces". Prajem príjemnú zábavu.


PS: Všimnite si, že je napísaný skoro jednou vetou.

pokračovanie...
Piatok, 7. Marec 2008   »   samonasierací proces

Nevládzem,

ale už vonkoncom vôbec.

pokračovanie...
Piatok, 7. Marec 2008   »   zo života

Čo s voľným časom...

ktorý máte pri sedení na na tróne, na ktorý chodia aj králi pešo.

Pred rokom sme sa nasťahovali do garzónky a zistil som, že na záchode máme strašne málo miesta a stojan s novinami a časopismi sa nám sem akosi nezmestí. Viete si potom predstaviť tie stavy, keď tam musíte sedieť, pozeráte na steny, podlahu. Máte spočítané všetky kachličky na podlahe, poznáte naspamäť všetky etikety z dezinfekčných prípravkov, krabičiek a viete parametre vášho toaletného papiera.

pokračovanie...
Piatok, 7. Marec 2008   »   zo života

Dnes bol divný deň

pokračovanie...
Piatok, 7. Marec 2008   »   hudba

Elam, Divadlo Hudby a ty tiež...

vstup voľný, prídite aj vy

pokračovanie...
Heslo:

© 2007 panel / igipop
aaa